Івано-Франківська прокуратура з’ясовує, чому окремі бійці батальйону «Прикарпаття» не прибули на військовий полігон

Деталі

Івано-Франківські адвокати отримали доручення про здійснення захисту за призначенням трьом бійцям 5-го батальйону територіальної оборони «Прикарпаття», яких підозрюють у невиконанні наказу керівництва.

21 жовтня 2014 року Івано-Франківським центром БВПД отримано до виконання 3 постанови прокурора військової прокуратури Івано-Франківського гарнізону Західного регіону України про здійснення захисту за призначенням 3-ом військовослужбовцям 5-го батальйону територіальної оборони «Прикарпаття». Доручення отримали та провели конфіденційні побачення із обвинуваченими адвокати Володимир Яблончук, Михайло Олейняш та Ігор Сулима. Бійцям інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.402 КК України (непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника). Зокрема, обвинувачені, разом із частиною інших бійців зазначеного військового формування, відмовилися виконати наказ про відбуття на військовий полігон у Рівненську область. Запобіжний захід щодо обвинувачених 3-х бійців не обирався.

За інформацією Івано-Франківського центру БВПД, в порядку статті 290 КПК України військова прокуратура Івано-Франківського гарнізону відкриває окремі кримінальні провадження та оголошує підозри військовослужбовцям зазначеного військового формування, що не прибули на полігон згідно призначення. Станом на 22.10.2014 інших постанов про залучення адвокатів до Івано-Франківського центру БВПД не надходило.

Як відомо, частина військовослужбовців перебувають на військовому полігоні на Рівненщині перед можливим повторним відправленням у зону АТО разом зі своїм командиром Віталієм Комаром. Нагадаємо, що у відношенні останнього Військовою прокуратурою Південного регіону відкрите кримінальне провадження за вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із відмовою у несенні обов’язків військової служби в бойовій обстановці.

Про подальші обставини кримінального провадження відносно згаданих бійців 5-го батальйону територіальної оборони «Прикарпаття» інформуватимемо додатково. 

Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги в Україні

Деталі

Координаційний центр спільно із центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатами системи започатковують нову інформаційну ініціативу – Інформаційний дайджест системи БПД в Україні.

DigestПро розвиток безоплатної правової допомоги, формування та реалізацію єдиної державної політики у сфері, професійні досягнення адвокатів системи, успішні управлінські практики центрів БВПД, а також багато іншого корисного про систему – до уваги всіх, хто цікавиться питанням надання правової допомоги Україні.

Інформаційний дайджест –  важлива складова організаційної культури системи безоплатної правової допомоги. Його запровадження на періодичній основі покликане завершити собою формування єдиного внутрішнього інформаційного простору системи, відкритого, разом із тим, для заінтересованих осіб ззовні системи.

Приємного читання!

Інформаційний дайджест системи безоплатної правової допомоги №1

Відкритий лист Координаційного центру з надання правової допомоги

Деталі

Директорам центрів з надання безоплатної 
вторинної правової допомоги, 

адвокатам, які надають безоплатну
вторинну правову допомогу
 

Шановні колеги!

Координаційний центр цінує зусилля керівництва центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, спрямовані на своєчасне впровадження наказу Координаційного центру з надання правової допомоги від 1 серпня 2014 року № 25 «Про оприлюднення оперативної інформації щодо видання доручень адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, оплату їх послуг та відшкодування витрат».

Згадане рішення Координаційного центру спрямоване на задоволення суспільного інтересу до публічної інформації, пов’язаної з розпорядженням бюджетними коштами, призначеними для оплати діяльності адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, посилення відкритості та прозорості у відповідному секторі державного управління, запобігання корупції у системі безоплатної правової допомоги, формування відповідального ставлення суб’єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги до планування та розподілу видатків державного бюджету, підтримку добросовісної конкуренції серед адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, та підвищення якості надання такої допомоги.

Детальніше...