Співпраця з територіальними громадами продовжується

Деталі

1

Під головуванням заступниці голови Івано-Франківської облдержадміністрації Світлани Онищук 29 листопада відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області, в якому взяв участь заступник директора Регіонального центру з надання БВПД в області Володимир Ковальчук.

 

На зустрічі були присутні народний депутат України Олександр Матусевич, голова профільної постійної комісії Івано-Франківської обласної ради Василь Мельничук, експерти.

2

«Децентралізація є складною й глибинною реформою системи управління країною, і саме завдяки передаванню повноважень та фінансів на місця громади отримають можливості самостійно ухвалювати рішення, відповідати за їх реалізацію. Вже сьогодні реформу, без перебільшення, можна назвати однією з найуспішніших в державі», ˗ наголосила заступниця голови Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук, відкриваючи засідання.

3

Начальник управління з питань децентралізації та регіонального розвитку облдержадміністрації Микола Дем’янчук озвучив пропозиції щодо оновленого перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області, до яких були внесені зміни і доповнення під час поїздок робочих груп і зустрічей на місцях з депутатами місцевих рад, керівниками органів місцевого самоврядування та представниками територіальних громад. «Доопрацювання здійснювалися з допомогою нових методик оцінки спроможності територіальних громад, над ними працювали структурні підрозділи ОДА, експерти, широке коло осіб», - повідомив він.

Після обговорення запропонованих змін вони були схвалені міжвідомчою регіональною робочою групою. Зазначимо, що згідно з пропозиціями, які будуть передані на затвердження до Кабінету Міністрів України, на Прикарпатті передбачається 57 об’єднаних територіальних громад.

4

Важливо зауважити, що до складу міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області, яка затверджена розпорядженням облдержадміністрації від 14.11.2019 №586, входить заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук. В обговоренні фахівець системи правової допомоги наголосив на важливості та пріоритетності роботи БПД на Прикарпатті з новоутвореними об’єднаними територіальними громадами й сільськими населеними пунктами щодо правоспроможності громад і доступності їх до правової допомоги.

5

 


Нагадуємо, що центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:              Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)