Кава з директором: життєві історії від партнерів

Деталі

1

До Дня прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини,10 грудня в Україні започаткували Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги. У форматі «Кава з директором» у Регіональному центрі з надання БВПД в Івано-Франківській області пройшла відверта розмова з партнерами системи БПД.

 

 

2

Під час зустрічі обговорили вже реалізовані проекти та поділились планами на наступний 2020 рік, адже система безоплатної правової допомоги це можливість захистити свої права для тисяч громадян України.

У форматі неформального спілкування представники державних інституцій, навчальних закладів, громадських організацій дізналися про можливості системи безоплатної правової допомоги, як вона діє, чим вона корисна пересічним громадянам.

3

Серед учасників заходу партнери системи безоплатної правової допомоги із числа представників органів пробації, регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, старшого інспектора з особливих доручень відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Національної поліції України, громадської організації «Родина Кольпінга на Прикарпатті», Благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», Університету Короля Данила, журналістки «UA: КАРПАТИ».UA, багаторічної ведучої радіопередачі «Наше право» Любов Крайня.

«Якщо вам потрібна допомога юриста, необхідно просто завітати у будь-який офіс системи безоплатної правової допомоги та отримати відповідь та допомогу. Можна також зателефонувати за номером «гарячої лінії» системи 0800 213 103 або знайти консультацію у нашому банку правових консультацій WikiLegalAid», - зазначив у своїй презентації Михайло Євчук.

4

«Завдяки тісній співпраці з органами Національної поліції забезпечується проведення щоденних звірок з метою виявлення фактів про неповідомлення Регіонального центру про факти затримання осіб з метою не порушення їхнього конституційного права на захист», ˗ зауважив він.

5

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода наголосила, що в Секретаріаті Уповноваженого розпочата активна робота з вдосконалення моніторингу за дотриманням прав і свобод людини. Вони впевнені, що посилення співпраці з Регіональним центром є дуже важлива, оскільки торкнеться захисту прав вразливих верст населення.

6

Доктор юридичних наук, доцент, директор Науково-дослідного інституту Університету Короля Данила Роман Луцький окреслив основні напрями роботи зі системою БПД. А саме, ознайомлення студентів, аспірантів, всіх зацікавлених науково-педагогічних працівників з юридичними процесами, як практиків, які проходять як в Україні , так і на Прикарпатті.

7

Керівник філії Державна установа «Центр пробації» в Івано-Франківській області, адвокат Оксана Устимчук подякувала за спільну роботу на базі органів пробації дистанційних пунктах надання БПД. «Наші клієнти як ніхто інші забезпечені наданням правової допомоги. Нещодавно, наприклад, до нас звернулися з питання засуджений щодо відсутності документів. Нам допоміг Івано-Франківський місцевий центр з надання БВПД, де був підписаний договір та вирішується питання щодо поновлення документів, які він втратив, а саме, паспорта громадянина України», ˗ зауважила вона.

8

Старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав і свобод людини в поліцейській діяльності Національної поліції України Христина Тягур наголосила на тісній та якісній співпраці.

9

10

Завідувач відділення «Консультативний центр надання допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми» благодійної організації «Благодійний Фонд «Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ»» Людмила Ковальчук зауважила, що система БПД приділяє значну увагу людям, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми. Ключовим завданням у цьому плані є реінтеграція постраждалої людини, сприяння і надання їй безоплатної інформаційної, консультаційної, психологічної, а особливо безоплатної правової допомоги.

11

12

«Я хочу сказати «дякую» системі БПД, що ми тепер знаємо, куди можемо звернутись за юридичною допомогою, у випадку потрапляння в складні життєві обставини, ˗ сказав голова громадської організації «Родина Кольпінга на Прикарпатті» Володимир Шегда, ˗ і тут отримаємо якісну правову послугу».

13

Наприкінці заходу були напрацьовані нові напрямки співпраці задля захисту прав громадян. Зокрема, обговорили, як найефективніше доносити інформацію громадянам про можливості системи БПД, куди направити зусилля, щоб якнайбільш людей дізналося, як і в якій спосіб можна захистити свої права. Адже навіть дуже складні життєві ситуації можна й треба вирішувати у правовий спосіб.

 


Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:     Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)