В Україні проходить відкритий конкурс на посади керівників місцевих прокуратур

Деталі

прокуратура20 липня 2015 року в Україні розпочато відкритий конкурс на посади керівників місцевих прокуратур, їх перших заступників та заступників.

Участь у конкурсі на близько 700 посад прокурорів можуть взяти всі юристи з 5-річним досвідом роботи у галузі права, або стажем роботи на посаді прокурора не менше 3-х років.

Період прийому документів: 20 липня – 2 серпня 2015 року.

Детальніше...

Участь директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області М. Євчука та його заступника В. Ковальчука в робочих зустрічах в Івано-Франківську 28 липня 2015 року

Деталі

CAM04471Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області, депутат обласної ради Володимир Ковальчук 28.07.2015р. взяв участь і виступив на засіданні сесії Івано-Франківської міської ради. Цьому передували попередні зустрічі В. Ковальчука з Івано-Франківським міським головою В. Анушкевичусом, секретарем міськради М. Вітенком та окремими депутатами-правниками щодо позапланового включення цього виступу в порядок денний засідання чергової сесії міської ради.

Детальніше...

Керівництво РЦ з надання БВПД в Івано-Франківській області спільно з представниками Асоціації правників України взяли участь у роботі координаційного комітету допомоги учасникам АТО

Деталі

1В Івано-Франківську заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк спільно з депутатами обласної ради провели засідання обласного Координаційного комітету допомоги учасникам АТО, в роботі якого взяли активну участь заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області (далі – РЦ) Володимир Ковальчук та представник Асоціації правників України (обласного відділення) Вікторія Зінчук.

Детальніше...

Коментар щодо неправдивої інформації, поширеної заступником голови НААУ, РАУ В. Гвоздієм у Черкасах 18.07.2015

Деталі

знак оклику18 липня 2015 року в м. Черкаси відбувся семінар з підвищення кваліфікації адвокатів, організований Національною асоціацією адвокатів України. За даними офіційного сайту НААУ, семінар відвідало близько 350 адвокатів із Черкаської та Кіровоградської областей, а також інших регіонів України. Семінар відкрив В. Гвоздій, заступник Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, який поширив неправдиву інформацію. У зв'язку з цим надаємо інформацію про реальний стан справ з порушених В. Гвоздієм питань.

Детальніше...

 

Публічна позиція Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської

Деталі

BPDВалерія Лутковська: «Неприпустимо притягувати до відповідальності адвоката за висловлені ним критичні зауваження»

Переконана Валерія Лутковська, розцінюючи це як порушення права на висловлювання думки, повідомлення про що опубліковано сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини 15 липня 2015 року.

«Я вважаю недопустимим використання дисциплінарного провадження щодо Андрія Вишневського як способу тиску на адвоката за публічні висловлювання своїх поглядів та переконань. Діяльність адвокатури ґрунтується на верховенстві права та законності, а не цькуванні і залякуванні», – зазначила Валерія Лутковська, відповідаючи на запитання журналістів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського за висловлювання ним своїх думок і оцінок щодо стану справ в адвокатурі.

За словами Омбудсмана України, власне сам намір притягнути адвоката Андрія Вишневського до дисциплінарної відповідальності за висловлення власної думки є порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Конституції та законів України.

«Професійні права, честь і гідність адвоката гарантуються та охороняються Конституцією України та Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», відповідно до якого не можуть бути підставою для притягнення адвоката до відповідальності його висловлювання у справі, у тому числі ті, що відображають позицію клієнта, заяви у засобах масової інформації, якщо при цьому не порушуються професійні обов'язки адвоката», – пояснила Валерія Лутковська.

Крім того, Уповноважений з прав людини повідомила, що планує бути присутньою під час засідання дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області під час розгляду справи Андрія Вишневського.

Як відомо, 2 липня 2015 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області порушила дисциплінарну справу проти адвоката Андрія Вишневського за зверненням Національної асоціації адвокатів України. Підставою для звернення Асоціації стали такі висловлювання у публічному виступі: «... основним ризиком для системи безоплатної правової допомоги, основним ризиком для реалізації конституційного права громадян на безоплатну правову допомогу і можливостей держави це право забезпечити, ми бачимо, – плачевний стан української адвокатури, про який вже сьогодні говорили наші колеги, – це низькі етичні стандарти та професійній рівень адвокатури; це те, що саме адвокат є основною корупційною ланкою на сьогоднішній день, це те, що з явищем міліцейських адвокатів Національна асоціація адвокатів не бореться і навіть не дає жодної оцінки цьому, і ще багато про що можна було б тут говорити, але я не буду на цьому зупинятися. Реформування адвокатури на часі, воно необхідне. Тому що в тому стані, якою є адвокатура сьогодні, вона може стати гальмом для реалізації судової реформи».

Нагадаємо, експерти Української Гельсінської спілки з прав людини переконані, що переслідування адвокатів за критичні висловлювання ставить під сумнів спроможність української адвокатури виконувати свою місію.

 

Більше статей...

  1. Публічна позиція Громадської платформи розвитку української системи безоплатної правової допомоги
  2. Публічна позиція Асоціації адвокатів України
  3. Публічна позиція Української Гельсінської спілки з прав людини
  4. Публічна позиція Асоціації правників України
  5. Заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук, директор Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Руслан Желізняк, інтегратор
  6. Тимчасова адреса Калуського місцевого центру
  7. Заступник директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області виступив на засіданні координаційного комітету допомоги учасникам АТО
  8. Тренінг 03-04 липня 2015 року
  9. Круглий стіл в Калуському місцевому центрі
  10. Круглий стіл в Коломийському місцевому центрі