Оголошується відкритий конкурс претендентів на посади директорів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Деталі

uvagaКонкурс проводиться відповідно до Порядку, розробленого у співпраці з українсько-канадським проектом «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що реалізується Канадським бюро міжнародної освіти і фінансується Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади,обговореного з учасниками відкритої громадської платформи розвитку української системи безоплатної правової допомоги і затвердженого Координаційним центром з надання правової допомоги.

Детальніше...

Підвищення кваліфікації для працівників юридичних служб територіальних органів центральних органів виконавчої влади у форматі круглого столу

Деталі

13 березня 2015 року у Головному територіальному управлінні юстиції в Івано-Франківській області проведено підвищення кваліфікації (у форматі круглого столу) для працівників юридичних служб територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

CAM03138Із привітальним словом та зазначенням мети проведення даного заходу до присутніх звернувся Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук.

Також, Володимир Ковальчук ознайомив присутніх із основними змінами, які відбуваються в системі органів юстиції, пілотними проектами органів реєстрації, реформами системи державної реєстрації та системи органів державної виконавчої служби.

Головний спеціаліст відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Іван Казюка більш детально розповів присутнім про пілотні проекти органів реєстрації в Івано-Франківській області та про зміни, що невдовзі відбудуться в порядку оформлення і реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Детальніше...

Коли міфи заважають зосередитись

Деталі

mythes 1

[Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання правової допомоги. Українська правда, 19.02.2015]

Адвокатура України, зовсім недавно отримавши омріяну незалежність від держави, сьогодні переживає непростий час свого відновлення як сучасного публічно-правового інституту європейського зразка. Не так швидко, як всім нам хотілося б, інституціонально розвиваються органи адвокатського самоврядування, усе ще не знайдено консенсусу або хоча б компромісу щодо засадничих, концептуальних питань організації адвокатури.

Про це, зокрема, свідчить наявність уже двох зареєстрованих у парламенті законопроектів з діаметрально протилежними пропозиціями стосовно низки принципових питань адвокатури та адвокатської діяльності, а також, як мінімум, ще чотирьох законопроектів, підготовлених зацікавленими суб'єктами. Причому хвилі політичної дискусії часом піднімаються вище ватерлінії, коли, приміром, ведеться обговорення доцільності існування Національної асоціації адвокатів України як такої.

Також очевидною ознакою «збурення середовища» є близько десятка позовів адвокатів у зв'язку з бездіяльністю Національної асоціації адвокатів України та веденням Єдиного реєстру адвокатів України, близько 30 оскаржень рішень чи дій, пов'язаних з організацією всіх трьох з'їздів адвокатів України, близько 20 оскаржень рішень Ради адвокатів України.

Детальніше...

Відбувся регіональний тренінг "Практичні аспекти змагального кримінального процесу"

Деталі

27-28 січня 2015 року відбувся дводенний регіональний тренінг на тему "Практичні аспекти змагального кримінального процесу". Даний захід організований Американською асоціацією юристів за фінансової підтримки Бюро з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань Державного департаменту США, за підтримни Департаменту юстиції США та посольства США в Україні.

4

 Перед прокурорами та адвокатами Івано-Франківської області  виступили Девід  Грайс та Джеффрі Коул - радники з правових  питань Департаменту юстиції США, а також Галина  Станковська - суддя апеляційного суду Чернівецької області та  Володимир Гулкевич - заступник прокурора Івано-Франківської  області. 

 

Детальніше...

 

Міжнародна конференція «Якість безоплатної правової допомоги»

Деталі

12 та 13 грудня в Києві пройшла Міжнародна конференція «Якість безоплатної правової допомоги» . Конференція зібрала ключових учасників національної системи кримінального правосуддя та провідних іноземних експертів у цій сфері за обговоренням шляхів досягнення вищої якості правової допомоги та кращої взаємодії задля забезпечення права на справедливий суд.

Титулка

Учасниками обговорення та зацікавленими сторонами було обговорено коло питань, зокрема: чи вдалося досягти результатів щодо забезпечення рівного права на захист усім, хто зазнав кримінального переслідування? Які проблемні питання постають перед системою безоплатної правової допомоги з початку її функціонування протягом двох років? Чи є такі проблеми в інших демократичних країнах? Чи можлива ефективна співпраця протилежних сторін у кримінальному провадженні заради справедливого правосуддя?

Детальніше...