Статті

Виборці дізнаються про свої права з інформаційних матеріалів

Деталі

Міжнародна організація з міграції оприлюднила статистику, відповідно до якої 44% опитаних внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей, а також з Криму збираються голосувати на президентських виборах в Україні. При цьому, майже дві третини з усіх опитаних не обізнані щодо процедури голосування для ВПО.

«Вкрай важливо, щоб кожна людина отримала повну інформацію щодо виборчих прав. Знала, як їх реалізувати, як захистити. У співпраці з Радою Європи ми вже провели кілька інформаційних кампаній про права громадян на захист і безоплатну правову допомогу. Сподіваємося, що наше співробітництво триватиме й надалі», – підкреслив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

У межах правопросвітницької кампанія «Я маю право голосу!» випущена листівка «Як внутрішньо переміщеній особі проголосувати на виборах Президента України?». У ній міститься інформація – як тимчасово змінити місце голосування, які потрібні для цього документи, де можна пересвідчитися у зміні виборчої адреси тощо. Листівка надрукована накладом 50 тис. примірників та надіслана до регіональних та місцевих центрів з надання БВПД. Наразі працівники системи БПД розповсюджують її під час правопросвітницьких заходів.

За підтримки Ради Європи видано також шість листівок з інфографікою: «Включення у списки виборців на закордонних виборчих дільницях»«Голосування виборців за місцем перебування»«Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси»«Порядок включення до списку виборців»«Участь у роботі виборчої комісії»«Способи оскарження порушень виборчих прав». Ці матеріали розміщуються у соціальних мережах системи БПД та партнерів.

«Місцеві центри з надання БВПД працюватимуть у день виборів, 31 березня. Якщо людина вважає, що її виборчі права порушені, вона має їх захищати. Фахівці системи БПД можуть допомогти у підготовці скарги. Громадяни, які мають право на БВПД, можуть скористатися такою допомогою для оскарження порушень виборчих прав у суді», – зазначив Олексій Бонюк.

Отримати правову інформацію можна за безкоштовним номером 0 800 213 103, а також завітавши на довідково-інформаційну платформу «WikiLegalAid» (wiki.legalaid.gov.ua).

flyer druk page 0001

flyer druk page 0002