На Долинщині проведено інформаційно-роз'яснювальні заходи з питань виборчого права

Деталі

1Напередодні президентських виборів, 18 березня у приміщенні Долинської центральної районної бібліотеки проведено «круглий стіл» з актуальних питань виборчого права з працівниками закладу та гостями за участі заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимира Ковальчука та в.о директора Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольги Жиркової.

2

3

Учасників зустрічі ознайомили із законодавством про вибори Президента України щодо правопорушень, які можуть мати місце в ході виборчого процесу, та спрощення процедури зміни місця голосування для громадян України, виборча адреса яких, знаходиться на тимчасово окупованих територіях, або не співпадає з місцем перебування; переліком дій, які необхідно вчинити за відсутності запрошення на вибори, переліком документів та порядком голосування на виборах.

4

5

Також в цей день гості відвідали Управління державної казначейської служби у Долинському районі Івано-Франківської області. Працівників та гостей установи Володимир Ковальчук ознайомив із правами виборців та правовими наслідками, які наступають у випадку їх порушення. Він наголосив на основних проблемах, з якими найчастіше стикаються під час виборів.

6

7

Ольга Жиркова ознайомила присутніх щодо права внутрішньопереміщених осіб тимчасово змінити місце голосування за спрощеною процедурою, без додаткових документів. Вона роздала інформаційні матеріали

Старший державний виконавець Долинського районного відділу державної виконавчої служби Василь Герило надав інформацію про посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Він наголосив, що законом передбачено право ДВС на тимчасове обмеження боржників у праві виїзду за межі України, а також тимчасове обмеження боржника у праві користування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

8

Начальник Долинського бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Стефанишин ознайомила присутніх з роботою системи безоплатної правової допомоги в цілому та категоріями осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Інформаційно-роз'яснювальні заходи проходили у рамках всеукраїнської інформаційної кампанії «Я маю право голосу!», яка дозволить отримати потрібний багаж знань, що допоможе активно приймати участь у виборчому процесі.

9

Після проведених заходів заступник директора Регіонального центру з надання БВПД в області Володимир Ковальчук провів нараду з працівниками бюро за участю в.о. Калуського місцевого центру з надання БВПД Ольгою Жироковою, на якій розповів про удосконалення роботи системи БПД. Він наголосив, що зміни торкнуться формату роботи «точок доступу» до правової допомоги, їхньої структури, процедур роботи та розвитку персоналу.

10

Керівник Долинського бюро правової допомоги Галина Стефанишин навела статистичні дані роботи бюро та наголосила на тенденції зростання показників щодо прийому громадян, надання безоплатної вторинної правової допомоги та представництва інтересів клієнтів у суді.Багато питань, з якими звертаються люди, не вимагають адвокатського захисту чи адвокатської роботи. Громадянам потрібно лише підказати, що і як робити, надати консультацію. Однак раніше вони не мали до кого звернутися. Питання, з якими звертаються громадяни, є досить різними. Переважно вони стосуються  державної реєстрації нерухомого майна, соціального та пенсійного забезпечення, порядку оформлення спадкового майна, оформлення та призначення субсидії, земельні питання, роз'яснень трудового законодавства, виконання судових рішень та інші питання. Кожен клієнт отримав фахову юридичну консультацію.

11


 

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)