Особливості надання БПД на Сумщині та Прикарпатті: обмін досвідом

Деталі

1У рамках співпраці між регіонами 23-24 липня з дружнім візитом директорка Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко завітала на Прикарпаття.

 

 

 

2

Зустріч відбулась  у приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області.

З привітальним словом виступив директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги  в області Михайло Євчук, який наголосив на важливості взаємодії з партнерами, спрямованої на захист прав громадян, на взаємодію з населенням, постійний пошук нових шляхів діяльності та її вдосконалення з метою покращення якості надання послуг для громадян. Обмін досвідом є одним із важливих елементів, який надає можливість виявити проблемні питання у роботі та знайти ефективні варіанти їх вирішення, використовуючи досвід колег.

3

Директорка Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко зауважила, що зустріч надала можливість обмінятися результатами правопросвітницької діяльності, практичним досвідом, інноваціями. «Особливістю нашого регіону є робота єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103, куди за два роки українці 150 тис. разів скористалися можливістю отримати правову консультацію, зателефонувавши до Відділу контакт-центру, який спеціалізується на наданні правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань. Він відкрився на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області 17 липня 2017 року.Роботу відділу забезпечують 9 фахівців, які надають правові консультації з питань земельного, трудового, сімейного, кримінального, цивільного, адміністративного права з використанням різних інструментів, у тому числі довідково-інформаційної платформи правових консультацій WikiLegalAid», ˗ сказала вона.

4

Директорка Регіонального центру ознайомила присутніх і з роботою місцевих центрів. Наприклад, Охтирський місцевий центр з надання БВПД співпрацює з Охтирським міським центром позашкільної освіти – Малою академією наук учнівської молоді. Тут вдало реалізовані у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка такі проекти як «Закон понад усе», «Правова орбіта», «Розуміємо свої права», які сприяли становленню активної позиції учнів щодо реалізації прав і свобод людини, формуванню мотивації та вмінь, необхідних для відповідальної частини молоді в громадському житті, створили умови для набуття учнями досвіду громадської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії.

5

6

Гостям зі Сумщини провели ознайомчу екскурсію в Регіональному та Івано-Франківському місцевому центрі з надання БВПД, ознайомили з роботою відділів, а також обговорили особливості роботи відповідних відділів Івано-Франківського центру. Фахівці озвучили актуальні питання в діяльності та їх бачення шляхів введення можливих змін, враховуючи зміни у законодавстві та переслідуючи головну мету діяльності – забезпечення доступності населення всіх категорій до отримання якісних правових послуг.

7

Директор Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Євген Сухомлин поділився досвідом надання консультацій з правових питань у письмовій формі, розподілом справ між адвокатами та працівниками місцевого центру. Присутні також обговорили порядок надання безоплатної первинної правової допомоги, підстави для відмови у наданні БВПД, питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають БВПД.

8

Фахівців системи БПД зацікавила ініціатива «Сімейні радники», яка з липня цього року вже працює і в Харкові, Луцьку та Сумах. Основною метою «сімейних радників» є прийом громадян у місцевих центрах з надання БВПД, надання громадянам інформації щодо їхніх прав, допомога в ідентифікації порушення прав особи, яка постраждала від насильства та об’єднання зусиль суспільства навколо проблеми домашнього насильства.

9


 

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)