На Прикарпатті відбулася пресконференція «Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості»

Деталі

1a

 

В Івано-Франківську 19 вересня відбулася пресконференція, присвячена питанням ролі системи безоплатної правової допомоги в Україні, обговоренню тенденцій її розвитку та кращого досвіду.

 

 Початком дискусії стала перша Київська міжнародна конференція з безоплатної правової допомоги, яка відбулася 10-12 вересня за участі експертів та представників систем безоплатної правової допомоги з різних країн. Тема конференції ˗ «Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості».

2a3

Під час пресконференції презентований український досвід з надання безоплатної правової допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, обговоренні питання доступності та якості правових послуг.

45a

«Особлива увага системи безоплатної правової допомоги приділяється роботі з мешканцями віддалених та важкодоступних населених пунктів. З метою доступу жителів таких містечок та сіл до можливості вирішення їх проблем у правовий спосіб запроваджено мережу дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, які не мають можливості звернутися до найближчого центру чи бюро правової допомоги, отримати фахову правову інформацію чи консультацію. На Прикарпатті налічується 83 пункти доступу до безоплатної правової допомоги. Нині кожна 12 консультація у системі БПД надається саме через такі пункт», - зазначив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук.

6

З привітальним словом виступила заступниця начальника ГТУЮ з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Ольга Сав᾽юк, яка розказала присутнім про спільні виїзні правові консультації в дистанційних точках доступу до первинної правової допомоги при сільрадах та об᾽єднаних територіальних громадах. В свою чергу секретар Ради адвокатів Івано-Франківської області Ігор Тинів акцентував на тісній співпраці між системою БПД та органом адвокатського самоврядування.

7a

Були представлені відеоролики з реальними історіями клієнтів, які змогли захистити свої порушені права завдяки підтримці адвокатів та юристів системи безоплатної правової допомоги.

8a9a

Своїми життєвими історіями поділилися клієнти системи безоплатної правової допомоги, запрошені до участі у заході.

101112a13a

Участь у регіональній пресконференції взяли представники системи безоплатної правової допомоги Прикарпаття, адвокати та клієнти системи БПД, партнери та організацій громадянського суспільства, експерти: голова громадської організації «Родина Кольпінга на Прикарпатті» Володимир Шегда, доктор юридичних наук, доцент, директор Науково-дослідного інституту Університету Короля Данила Роман Луцький, керівник філії Державна установа «Центр пробації» в Івано-Франківській області, адвокат Оксана Устимчук, громадський омбудсмен з виборчих прав ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» Зорян Пілянський, голова ради профспілок області Ігор Басюк, головний редактор газети профспілок області «Єдність» Марта Павлишин, директор і виконавчий директор Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» о. Володимир Чорній та Наталія Козакевич, старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Національної поліції України, майор поліції Крістіна Тягур.

141516a17a

Реакція ЗМІ на пресконференцію

18a

Обласне телебачення «Галичина»

19a

 

ТРК «Канал 402»

ТРК «РАЇ»

 


Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:       Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)