Меморандум про співпрацю

Деталі

IMG 20150914 110134Підписано меморандум про співпрацю між громадськими організаціями та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області.

Сьогодні у приміщенні Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького відбулась робоча зустріч з визначення спільних кроків, спрямованих на покращення доступу до безоплатної правової допомоги учасників АТО та членів їх сімей.

Зазначений захід було ініційовано та проведено Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Українською фундацією правової допомоги.

IMG 20150914 110153

Метою заходу було об'єднання зусиль держави та громадських організацій задля пошуку партнерів для розширення можливостей та підвищення якості надання безоплатної правової допомоги учасникам проведення Антитерористичної операції на сході нашої країни.

Участь у заході зокрема взяли представники Української фундації правової допомоги представники органів місцевого самоврядування, директор регіонального та місцевих центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області, громадські організацій, адвокати, юристи та представники засобів масової інформації

У ході робочої зустрічі депутат обласної ради, заступник голови Координаційного комітету допомоги учасникам АТО при Івано-Франківській обласній державній адміністрації Ярослава Ульванська виступила із ініціативою щодо удосконалення правового регулювання компенсації виплат по заробітній платі для учасників АТО, оскільки існуюча система не врегульовує підтримки підприємств усіх форм власності щодо виплат заробітної плати мобілізованим працівникам.

IMG 20150914 111533 1

Також до учасників заходу звернулись директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук, його заступник Володимир Ковальчук та виконавчий директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома. Усі виступаючі закликали учасників дискусії до співпраці та налагодженні конструктивного діалогу задля досягнення поставленої мети. Микола Сіома також анонсував підписання за підсумками робочої зустрічі Меморандуму про співпрацю між громадськими організаціями та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області

У ході проведення робочої зустрічі пролунали виступи представників громадських організацій та об'єднань, метою роботи яких є підтримка учасників проведення АТО та членів їх сімей. Так, голова обласної ГО «Об'єднання воїнів АТО» Роман Парцей та голова Калуської міськрайонної організації «Об'єднання учасників АТО» Ігор Табачук поінформували стосовно обласних ініціатив щодо підтримки учасників АТО та наголосили на необхідності юридичної підтримки з питань отримання статусу учасника бойових дій та співпраці з юристами військових частин для отримання необхідних довідок.

Ігор Табачук додатково окреслив проблеми з якими стикаються учасники АТО по питаннях подальшого працевлаштування та адаптації військовослужбовців до повсякденного життя.

Керівник відокремленого підрозділу ГО «Об'єднання адвокатів, які надають БВПД» Людмила Желізняк у ході свого виступу зазначила на необхідності ведення спільної кампанії по інформуванню військовослужбовців про функціонування системи БПД на Прикарпатті, створенні інформаційного центру з підтримки учасників АТО та закликала усіх правників та адвокатів до спільної роботи з надання БПД. Важливим аспектом спільної роботи, на думку Людмили Желізняк має бути супроводження військовослужбовців починаючи з моменту їх призову.

IMG 20150914 111611 1

Підтримавши таку ініціативу Володимир Веркалець повідомив про функціонування в області єдиного інформаційного центру для учасників АТО, відкритого при обласному департаменті соціальної політики та закликав усіх бажаючих долучитись до співпраці. Зазначений центр надає підтримку учасникам проведення АТО не лише з правових питань, але й з питань їх психологічної та соціальної реабілітації та адаптації. Про існування в регіоні аналогічної ініціативи повідомив також учасник АТО, юрист, а віднедавна засновник ГО «Об'єднання учасників АТО» Сергій Янчук. Він також повідомив про відкриття у жовтні поточного року веб-порталу http://patriot.if.ua/, який покликаний узагальнювати кращі практики з підтримки бійців АТО з усіх питань.

За результатами проведення робочої зустрічі було укладено меморандум про співпрацю між громадськими організаціями та регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги до підписання якого долучились громадські організації та правнича компанія.